Biosistem Ambalaj

Özel Su Bazlı Yapıştırıcılı Soğuk Kapama

Bioblister soğuk yapıştırma sistemi, dünya ve Türkiye’de yeni bir sistemdir.

Türkiye’de Bioblister tarafından uygulanır.Kendi buluşumuz olan bitkisel tutkal Bioblister’ de üretilir ve uygulanır. Özelliği her kartonda %100 yapışma garantisidir.

Isı elektrik yapışma süresi yoktur. Uygun pressleme (manuel) olarak yapılabilir. %100 yapışma sağlanır. Sıcak termolaklı sistemle yapılan bütün blister ambalaj tasarımlarına uygulanır. Daha gelişmiş görsel elde etmenin en hızlı yoludur. Bioblister en yüksek görsellik sağlayan ambalaj teknolojileri uygulama merkezidir, konusunda sonsuz çözümler üreten uzman ve deneyimli bir kadroya sahiptir.

Bioblister soğuk sistem avantajları;

%100 geri dönüşümlü doğa dostu blister ambalajın tek uygulama şeklidir. Blister hammaddesi petdir, PVC değildir. Doğada kaybolma süresi 20 yıldır, PVC doğada 200 yılda dönüşür. Blister soğuk sistem tutkalı yalnızca kendine yapışır, ambalaj açıldığında blisterin etrafında yapıştırmadan dolayı karton ve tutkal kalmadığı için çıkan pet hurda değil %100 geri dönüşüm hammaddesidir. Ambalajdan kalan karton yüzeyindeki bioblister tutkalı da %100 blister olduğu için %100 geri dönüşüm hammaddesidir. Bu özellik termolaklı sıcak blister ambalajda yoktur, genelde PVC blister kullanılır, karton ve termolak kaldığı için hurdadır. Aynı şekilde karton yüzeyinde kalan PVC parçaları ve termolak kartonuda hurda olarak atılmasına neden olur ve geri dönüşüm mümkün değildir.

Bioblister soğuk sistemin diğer avantajı ön ve arka karton yüzeylerine aynı anda istenilen görselin basılabilmesidir. Sıcak blister ambalaj sistemde kartonun arka yüzeyine baskı artı bir maliyettir. Ambalaj tasarımından daha fazla estetik ve görselliğe ulaşmanın avantajını yaratır.

Bioblister soğuk sistem ambalaj dolum işçiliğinde de zaman ve enerji tasarrufu sağlar.

1 saniyelik pressleme, sorunsuz %100 yapıştırma sağlar. Müşterinin paketleme ve dolum ihtiyacına göre uygulanan farklı makine ve sistemler vardır. Günlük 5.000-20.000 arası dolum manuel ve ekonomik makinalarla elektrik ısı gereksinimi olmadan sağlıklı bir şekilde yapılır. 20.000-280.000 dolum ihtiyacı için pinomatik ve elektrik motoru ile çalışan makinalarda sessiz yapışma süresi beklemeden çok seri üretim yapılır.

Bioblister sıcak sistemde olduğu gibi soğuk sistemde dolumu bünyesinde yapmak isteyen müşterilerine; dolum ihtiyaçlarına göre makine ve ekipman kurmayı, eğitim vermeyi, danışmanlık yapmayı üstlenir.
Bioblister ambalaj teknolojileri merkezi. 5 boyutlu ambalaj yapıyoruz.

Birçok ürün marketlerde rafta sergilenir, görürsünüz, bakarsınız, denemek ve dokunmak istersiniz fakat ambalajından dolayı bunu yapamazsınız. Satın alıp ambalajı açmak zorunda kalırsınız.

Hizmet Verdiğimiz Sektörler

Kozmetik, elektrik & elektronik, çocuk & bebek, ofis & kırtasiye, sağlık, gıda, telekomünikasyon, endüstriyel, hırdavat & inşaat, kimya sanayi, makine sanayi, otomotiv, bilgisayar, tekstil, temizlik, ev dekorasyon, aydınlatma, el aletleri, tıbbi malzeme, bitkisel ürün, spor, takı ve mücevherat, müzik, evcil hayvan, tarım ve bahçıvan, sarf malzeme sektörleri gibi bir çok sektöre hizmet vermekteyiz.

İletişim Formu

contact image
whatsapp icon