Termoform, sıcak şekillendirme ya da vakum plastik; kısaca, ekstruder levha hattından istenen ebatlarda çıkan levhanın, rezistanslar aracılığıyla ısıtıldıktan sonra kalıpların üzerine vakumlanarak şekillendirilmesi yöntemidir.

Enjeksiyon plastiğe göre, üretim ve kullanım açısından iyi ya da kötü yönleri bulunmaktadır. Vakum plastik yöntemiyle üretilen parçalar genelde büyük parçalar olmakla birlikte, üçüncü boyuttaki derin girinti ve çıkıntıları çok kapsamamaktadır. Şöyle ki, vakum kalıplarında, kalıp zemininin, makina tablosuna oturması gerekliliğinden ötürü, kalıbın altına yapacağınız bir ilave, gereksiz olacaktır.

Enjeksiyon plastikte olan bazı klips benzeri tutucular, vakum plastikte daha sonradan farklı yöntemlerde montaj edilebilir.Bunun yanında vakum kalıpları, enjeksiyon kalıplarına göre daha az karmaşıktır.

Bioblister olarak vakum makinasının sonsuzluğuyla bu güne kadar bir çok ürün ürettik ve üretmeye devam ediyoruz. Daha fazla ürün çeşidi için ihtiyacımız olan tek şey: Zaman...  İnsan hayatındaki bu değerli öğeyi optimal kullanmaya çalışarak ürün çeşitliliğimizle sizlere daha iyi ve kaliteli mal/hizmet sunmak, elimizden gelenin en iyisi...

X

BİOBLİSTER İLETİŞİM

Telefon : +90(216) 441 72 23

Fax :       +90(216) 441 72 24

Mail :       [email protected]

Adres : Zümrütevler Mah. İnanç Sok. No:55/A Aras İş Mrkz. Giriş Kat Maltepe 34852 İstanbul / TURKİYE